Biržų regioninio parko lankytojų centras
Informacija ir registracija | |
Tel.nr. | +37065931013 |
El.paštas | |
Adresas | Rotušės g. 10, Biržai, LT-41175 |
Biržų krašte nė nemėginkite nedraugui pasakyti „kad tu prasmegtum...“. Toks jūsų palinkėjimas gali išsipildyti tiesiogine prasme. Bandydami sužinoti, kodėl šiame krašte žemės paviršius trapus kaip stiklas, nusikelsime 350 mln. metų atgal. Kas tada vyko? Kodėl susiformavo smegduobės? Kiek jų yra ir kur jas rasti? Kokia smegduobė didžiausia? Kaip jos gauna vardus?... ir daug kitų geologijos paslapčių atskleisime keliaudami pro „Geologų“ ir „Barsuko“ olas, ten esančiu geologiniu taku.
Mantagailiškio geodinaminų stebėjimų lauke šniukštinėdami drono pagalba patys ieškosime naujų smegduobių, o radę, jas išmatuosime, nustatysime sienelių statumą, ilgosios ašies azimutą. Prie „Karvės olos“ matuosime urvus semiančio vandens temperatūrą, aiškinsimės nuosėdinių uolienų paslaptis ir galiausiai, įgavę patirties, sudėliosime Karajimiškio apylinkių uolienų struktūrą.
Trukmė – 2,5 val.
Edukacija skirta grupėms – nuo mažiausių iki didžiausių.
Kviečiame pasivaikščioti po Biržų miestą. Čia tekančios upės yra nepaprastos, jus gali nustebinti ir seniausias Lietuvoje dirbtinis Širvėnos ežeras. Išmatavę šių telkinių vandens temperatūrą bei kietumą, nustatysime, kuo ypatingas Biržų vanduo.
Prie upių rymo Biržų pasididžiavimas – vienintelė šalyje bastioninė pilis. Sužinosime, ką slepia jos žvaigždiniai fortai. Pasidairysime į Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, kurią grafo Jono Tiškevičiaus užsakymu suprojektavo architektas Tomas Tišeckis, Astravo dvaro autorius. O štai Evangelikų reformatų bažnyčia – garsiųjų Radvilų palikimas.
Leiskis kartu į šią į kelionę ir pažink kultūrinius bei gamtos turtus!
Trukmė – 2 val.
Edukacija skirta grupėms 1–12 klasių moksleiviams.
ŠIRVĖNOS EŽERO PRIŽIŪRĖTOJAS IR JO GIMINĖS
Kiekvienas padarėlis turi namus. Ar žinote, kiek gyvūnų rausia sau namus Širvėnos kraštovaizdžio draustinyje, kuris įkurtas prie seniausio Lietuvoje dirbtinio Širvėnos ežero? O kodėl Biržų regioninio parko teritorijoje yra smegduobių, kurių vardai yra „Lapės ola“ ir „Barsuko ola“? Susipažinę su urvų gyventojais, keliausime į Širvėnos kraštovaizdžio draustinį, kur stebėsime kaip bebras sau pasistatė namą. Būdami svečiuose pas bebrą, mokysimės gamtoje gražiai elgtis, klausysimės apie ką kalba miškas ir stebėsime ten augančius augalus.
Trukmė – 1– 1,5 val.
Edukacija skirta 6–10 metų vaikams
RENGINIAI
- Geologų dienos žygis „Skradžiai žemę“. Žygio metu susipažinsime su Biržų krašto geologine sandara, karstu ir jo kuriamomis įvairiausiomis Biržų regioninio parko geologinėmis vertybės. Aplankysime daugelio neatrastą paslaptingąjį Požemio upelio ponorą – vietą kur vanduo prasmenga po žeme. Žygiuojant nestigs ir potyrių – kojas atsivėsinsime lediniame Smardonės šaltinyje, o ir jo vandens paragausime. Maršruto ilgis – 15 km.
- „Žemė – mūsų namai“ – renginys pasaulinei Žemės dienai paminėti renginio metu vaikai bus skatinami atkreipti dėmesį į neatsakingą vartojimą, klimato atšilimo problemas, švarios aplinkos svarbą. Taip pat skaitomas pranešimas tema: „ Saugomos Lietuvos ir Biržų krašto teritorijos“.
ŽYGIAI
- 15 km žygis Kirkilų kraštovaizdžio draustiniu aplankant Ripeikių, Jonavos ežerus bei Kirkilų karstinius ežerėlius.
- 12 km žygio metu pereisime ilgiausią Lietuvoje 525 metrų lieptą, pasidairysime į Širvėnos ežerą, sužinosime Astravo dvaro ir parko istoriją. Keliausime daugiausia krašto keliais ir vieškeliais iki Rinkuškių ir piliakalnio bei Velniakalniu vadinamo Juodelių piliakalnio.